Podzimní tip I: ptačí budky do města patří

Ptačí budky – nezbytný mobiliář městské zeleně

Na úvodní zimní tip s ptačími krmítky navazujeme příspěvkem pojednávajícím o další nezbytné potřebě městského ptactva. Vedle přikrmování v zimních měsících jsou to právě ptačí budky, kterými můžeme našim létajícím obyvatelům města významně pomoci. Ptačí budka je v prostatě náhražkou doupných stromů, kterých je v městském prostředí minimum, neboť jsou z důvodů zejména bezpečnostních odstraňovány a nahrazovány zdravými jedinci. Proto právě ptačí budky, zejména pro menší zpěvné ptactvo, jsou nezbytnou pomocí. Jak na ptačí budku, protože i její vyvěšení či následné čištění má svá pravidla, se můžete dočíst dále.

Publikováno: 23. 9. 2013; aktualizace: 6.10. 2013

Není budka jako budka

Druhy ptactva = druhy budek

Podobně jako rozlišujeme jednotlivé druhy ptáků, kterých je na světě na tisíce, tak rozlišujeme i druhy ptačích budek. Zaměříme se na zpěvné ptactvo a budky určené pro tyto časté obyvatele města. Ale ukážeme si i případy budek pro vodní ptáky a také několik speciálních případů jiných druhů a zástupců jiných živočišných tříd (hmyz, savci), pro které byste domov ve formě budky možná nepředpokládali.

Bude doplněno

Odkazy

Zdroje informací

Poděkování

Tato informační stránka byla vytvořena a je provozována v rámci veřejné zakázky Magistrátu hl. m. Prahy „Zajištění a realizace služeb environmentálního poradenstí pro Prahu v letech 2012 – 2013“, která je realizována konsorciem pražského environmentálního poradenství EkoporadnyPraha.cz