Chobotnice

Ahoj:)) My, jsme Chobotnice!

Jsme poměrně mladá dívčí družinka a tudíž naše historie nesahá příliš daleko. Naše družina vznikla, když se v našem původně chlapeckém oddíle, sešlo až příliš děvčat ve Veverkách. To bylo ještě v dobách, kdy účast na akcích mírně kolísala a členství v oddíle se stávalo nejistým. Nyní je tu ale nová generace Chobotnic, které naši budoucnost určitě udrží ještě dlouho při životě.

Foto - rádkyně Máca
rádkyně Máca
Foto - rádkyně Anténa
rádkyně Anténa
Foto - Magi
Magi

Foto - Packa
Packa
Foto - Kája
Kája
Foto - Siréna
Siréna

Foto - Valerie
Valerie
Foto - Anča
Anča
Foto - Terka
Terka
Foto - Niki
Niki

Družinové akce

Foto - Fotka z automatu na stanici metra můstek
Fotka z automatu na stanici metra můstek

Kromě toho, že se každou tředu od 16:30 do 18:30, ovšem pokud zrovna není oddílovka, scházíme a hrajeme hry, tak občas jedeme na jednodenní nebo vícedenní družinovou výpravu.

Tento rok, jsme zatím byly jen na jedné jednodeňce. Nejdřív jsme pekli šátečky a potom jsme chodili po Praze a dívali se na památky Starého Města. I když byla účast nevalná, náramně jsme si to užili.

Z družinových hrátek

Příběhová hra z naší poslední akční schůzky


Z naší družinové výpravy po městě

Naše pražská jednodenní výprava se inspirovala chobotnicemi a chcíc je dostihnout v počtu chapadel, vytvořila si svá z jednotlivých činností, jež jsme skrze celý den dělaly. Nevím, zdali se dopočítám osmi, ale uvedu alespoň některé: Povídání si s hradním skřítkem, jenž měl spoustu otázek, tvoření příběhů do nové kroniky, mlsání a pobíhání, šeptání a nakonec závidění šatiček bárbínám za vitrínami. Bylo docela slunečno.