Oddíl Ginkgo

Obrázek

Kdo jsme a co nabízíme?

Jsme turistický oddíl Mladých ochránců přírody, fungující na skautských principech již přes 28 let pod 01/14 ZO Českého svazu ochránců přírody „Natura,quo vadis?“. Zveme mezi nás kluky a holky od druhé třídy do 12 let, kteří se nechtějí nudit, ale chtějí zažít zábavu, dobrodružství a poznat nové věci a kamarády. Nabízíme dětem zajímavé a smysluplné trávení volného času v přátelském kolektivu, spojené s hravým poznáváním přírody. Naším cílem je vzbudit u členů kladný vztah k životnímu prostředí a alternativní formou přispět k rozvoji jejich samostatnosti a odpovědnosti.

Co děláme?

Pravidelně jednou týdně se scházíme na schůzkách v naší klubovně v Praze 10 – Malešicích. O víkendech pak jezdíme na jednodenní či vícedenní výpravy, do blízkých i vzdálenějších míst (v zimě do chat a škol, v létě pod stan či celtu). V červenci jezdíme na třítýdenní tábor (pro mladší děti je 9ti-denní) do Broumovských stěn. Na akcích hrajeme hry, učíme děti zajímavé dovednosti a poznáváme přírodu. Během roku probíhá celoroční etapová hra vrcholící na táboře. Program je samozřejmě přizpůsoben věku a schopnostem jednotlivých členů. Oddíl je rozdělen do několika družin – děti od 7 do 9 let (Medvíďata), starší kluky (Kamzíci), starší holky (Chobotnice) a odrostlé děti, rádci a vedoucí (Starouši). Většina akcích je však společných.

Vedoucí

Vedoucí jsou mnohaletí zkušení členové z řad našeho oddílu. Odbornost si zajišťujeme při akreditovaných vzdělávacích kurzech. Náš oddíl má proškolené zdravotníky. Všichni u oddílu působíme jako dobrovolníci ve svém volném čase.

Finanční výdaje, co to stojí?

Členský příspěvek činí 600 Kč na rok. Víkendová výprava vyjde zpravidla na cca 300 Kč. Doprava a ubytování jsou převážně hrazeny z dotací a darů. Poslední třítýdenní tábor stál 4 500 Kč. Samozřejmě něco stojí pevnější boty, batoh, ešus, nůž, – ale něco lze většinou najít doma a ne vše se musí pořídit naráz.

Těšíme se na nové členy – v případě zájmu nás kontaktujte!

Související články