Novinky

Od prosince budeme dbát na docházku dětí na akcích.
Opět zavedeme statut „Černé známky“. Veškeré informace očekávejte v e-mailových schránkách.
Začala nám etapová hra.
Právě cestujeme v etapové hře s panem Fogem kolem světa. Snad se podaří to stihnout za 80 dnů.
Nový oddílový rok se blíží!
Ve středu 1. září v 16:30 proběhne první oddílová schůzka úplně pro všechny! Tábor si můžete připomenout na fotkách. Těšíme se!
Nový web organizace!
Naše ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“ a naše Ekocentrum Malešice mají své nové webové stránky na adrese www.natura-praha.org. Do budoucna připravujeme také nový web pro náš oddíl Ginkgo, jeho prezentace zatím zůstává na adrese www.ginkgo-praha.org.
Jsme na táboře!
Přejeme všem krásný červenec, toulejte se po přírodě, odpočívejme od pandemie… Náš oddílový i organizační kolektiv si plnými doušky užívá krás Broumovska, letos již po třicátédruhé :)
Hurá na tábor!!!
Máme zabaleno a vyrážíme stavět tábor! Jak je to s odjezdy? Vše je upřesněno v plánu akcí. 3.7. 2021 s dětmi odjíždí do Machova Val (607 794 511) a Anča (725 342 348). S Medvíďaty 10.7. 2021 pojede Kotě (775 612 539).
Nový web organizace!
Naše ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“ a naše Ekocentrum Malešice mají své nové webové stránky na adrese www.natura-praha.org. Do budoucna připravujeme také nový web pro náš oddíl Ginkgo, jeho prezentace zatím zůstává na adrese www.ginkgo-praha.org.
Aktuální omezení oddílové činnosti nejméně do 3.5. 2021
Vážení rodiče našich členů/Ahoj, současné přerušení oddílové činnosti je minimálně do 3.5. 2021 (termín je upravován v souladu s opatřeními proti koronaviru). Doufáme a těšíme se, že se brzy podle okolností všichni i jako oddíl potkáme – budeme vás informovat emailem!
Omezení oddílové činnosti od 9.10. 2020 nejméně do 4.12. 2020
Vážení rodiče našich členů/Ahoj, přicházíme s potvrzenou a nemilou zprávou, neboť od dnešního dne musí také všechny oddíly přerušit svou činnost a to minimálně do 4.12. 2020 (pův. do 3.11. 2020 – termín je upravován v souladu s opatřeními proti koronaviru). Doufáme a těšíme se, že se do konce roku podle okolností všichni i jako oddíl potkáme – budeme vás informovat emailem!
Sousedské Malešice září!
V září zveme na všechny tradiční akce pro veřejnost! Ty podzimní i některé jarní, které odvála karanténa… Den s přírodou, Malešický blešák, Zažít Malešice jinak… Termíny a informace na webu www.malesice.e­u/akce nebo na našich nových stránkách ZO ČSOP
Nový oddílový rok je tu!
Začíná nám nový školní i oddílový rok. Všem přejeme ať je hlavně ve zdraví a pokud možno bez karambolů! A kdy se během podzimu potkáme? 1. oddílovka je 2. září, 9. září zveme rodiče na setkání s vedoucími a 10. září se poprvé sejdou nejmladší Medvíďata. Podrobně v Plánu akcí.
Tábor 2020
Přejeme všem krásné prázdniny! Toulejme se více přírodou, než v celoročním shonu… Náš oddíl i kolektiv vedoucích celé organizace si plnými doušky užívá krás Broumovska, letos již po třicátéprvé :) Fotky z tábora si prohlédněte zde.
Jsme na táboře!
Přejeme všem krásný červenec, toulejte se po přírodě, než v celoročním shonu… Náš oddílový i organizační kolektiv si plnými doušky užívá krás Broumovska, letos již po třicátéprvé :)
Tábor – informace k odjezdům na tábor
Hurá na tábor! Pro jistotu upřesňujeme, jak kdo odjíždí na tábor: KAMZÍCI a CHOBOTNICE: v sobotu 4.7.2020, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:06), kontaktní osoba při odjezdu. MEDVÍĎATA: v sobotu 11.7. 2020, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:06). Roušky již na cestu vlakem nejsou potřeba (dětem ovšem bude při odjezdu měřena teplota)! Kontaktní osoba při obou odjezdech – Milan Maršálek (Míňa – tel.: 732 527 171). Kontaktní osoba na táboře – Martin Provazník (Grejmon – tel.: 733 544 010, doporučujeme v případě nezbytného kontaktu napsat SMS).
Pokračujeme!
Od června 2020 obnovujeme (po covid-19) pravidelnou činnost našeho ekocentra. Podrobnosti k hygienickým pravidlům průběžně sledujeme a chystáme se na nejbližší akce a plánujeme ty další! Akce do konce roku naleznete již výhradně na novém webu v Kalendáři akcí.
Pokračujeme!
Od 25. května 2020 obnovujeme (po covid-19) schůzkovou činnost našeho oddílu. Podrobnosti k hygienickým pravidlům průběžně sledujeme a chystáme se na letošní letní tábor! Akce do konce školního roku naleznete v Plánu akcí.
Nový rok a nový web!
Naše ZO ČSOP Natura, quo vadis? má své nové webové stránky. Do budoucna připravujeme také nový oddílový web, máte se na co těšit!
COVID-19
Všechny naše akce, jak činnost oddílu Ginkgo tak i program Ekocentra Malešice, jsou z pochopitelných důvodů až do odvolání přerušeny. Těšíme se na všechny, že se brzy potkáme na schůzkách a výpravách oddílu i chystaných akcích pro veřejnost. Všem přejeme pevné zdraví!
Začal nám nová oddílový rok
V tuto chvíli máme 34 dětských členů ve čtyřech družinách. Akce jsou již v plánu akcí.
Jsme na táboře!
Přejeme všem krásný červenec, toulejte se po přírodě častěji, než v celoročním shonu… Náš oddílový kolektiv si plnými doušky užívá krás Broumovska, letos již po třicáté a je to tu pořád stejně krásný!
Tábor – informace k odjezdům, kontakty na vedoucí
Pro jistotu připomínáme a upřesňujeme, jak kdo odjíždí na tábor: KAMZÍCI a CHOBOTNICE: v sobotu 29.6.2019, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:06), kontaktní osoba při odjezdu – Jirka Krouský (Sysel – tel.: 728 134 782). MEDVÍĎATA: v sobotu 6.7. 2019, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:06), kontaktní osoba při odjezdu – Milan Maršálek (Míňa – tel.: 732 527 171). Hurá na tábor! Kontaktní osoba na táboře – Martin Provazník (Grejmon – tel.: 733 544 010, doporučujeme v případě nezbytného kontaktu napsat SMS).
Blíží se nám tábor
Odevzdávání přihlášek a placení je v plném proudu, pokud jste tak ještě neučinili, tak tak učiňte!
Ginkgo slaví 30 let – 2. oslava bude v Praze – změna termínu na 30. května 2019!
Máme za sebou pohodovou „táborovou“ oslavu 30. narozeniny oddílu GINKGO. Všechny přátele našeho oddílu zveme na 2. oslavu narozenin, která proběhne 30. května v Malešicích (původně bylo plánováno na středu 15. května, ale nepřálo nám počasí). Těšíme se na vás!
Ginkgo slaví 30 let!!!
Na jaře letošního roku oslavíme v termínu 30. narozeniny oddílu GINKGO, oslavte je společně s námi!
Jarní prázdniny
Pozor! V průběhu jarních prázdnin se nekonají schůzky! Více jsou všechny termíny upřesněny v Plánu akcí.
Akce v Malešicích 2019
Po novém roce se naplno rozjížďějí akce všech spolků a organizací v naší malé krásné čtvrti. Kalendář akcí a novinek sledujte na této stránce!
29. tábor je za námi
Vrátili jsme se z letního tábora, na Broumovsku bylo krásně jako každý rok! Letos trochu horko, o čemž vypovídá i pojmenování letošního táboření jako „Tábor Hory a Horečky“. Jak jsme se měli a jak jsme prožili hru HOBIT si můžete prohlédnout na fotkách. Všem přejeme krásné léto a těšíme se první zářijovou středu na setkání!
Léto v Malešicích
Sledujte plán malešických akcí i přes léto! My máme sice prázdniny, ale některé jiné organizace nabízejí příměstské tábory nebo letní sousedská setkání. 25.8. pak propukne 2. ročník festivalu MALEŠIČÁK! Sledujte kameldář na webu MALESICE.EU.
Jsme na táboře
Všem přejeme krásné léto, prázdniny i dovolené. V červenci jsme jako každý rok po tři týdny na Broumovsku na táboře, ani letos tomu není jinak!
Odjezdy na tábor – informace
Pro jistotu připomínáme a upřesňujeme, jak kdo odjíždí na tábor. KAMZÍCI a CHOBOTNICE: v sobotu 30.6.2018, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:13), kontaktní osoba při odjezdu – Milan Maršálek (Míňa – tel. 732 527 171). MEDVÍĎATA: v sobotu 7.7.2018, sraz na hlavním nádraží u výtahů z metra v 7:30 hod. (odjezd vlaku v 8:13), kontaktní osoba při ojezdu – Aneta Ševčíková (Anténa – tel. 724 875 399). Hurá na tábor!
Blíží se tábor
Odevzdávání přihlášek a placení je v plném proudu, pokud jste tak ještě neučinili, tak tak učiňte.
SCHŮZKY RODIČŮ
Ve středu 25.4. v 18:30 proběhne v klubovně schůzka rodičů Kamzíků a Chobotnic
Ve čtvrtek 26.4. v 17:30 proběhne v klubovně schůzka rodičů Medvíďat. Tak rodičové přijďte.
DEN ZEMĚ 2018
Tradiční jarní akce plná soutěží, her a dovedností je opět tu! Letos na téma „EKOLOGIE“ VE MĚSTĚ! Přijďte v sobotu 21.4. mezi 11 a 17 hodinou do Malešického parku!
PF 2018
Přejeme Vám všem, členům, rodičům, vedoucím, babičkám, dědečkům, prostě všem i vám, kdo si právě čtete tento článek, klidné prožití vánočních svátků, žádné zbytečnopsti pod stromečkem, co nejméně předvánočního shonu a stejně tak klidný a pohodový celý příští rok. A hlavně berte vše s nadhledem, nic není tak horké, jak vám říkají.
DEN S PŘÍRODOU 2017
Tradiční podzimní akce plná soutěží, her a dovedností je opět tu! Letos ve znamení JABLEK! Budeme moštovat, bude divadlo, huculové a hry. Přijďte v sobotu 17.9. do Malešického parku! Akce je také možností seznámit se s činností našeho oddílu GINKGO.
Obrázek
Spolu se školním rokem nám začíná také ten oddílový!
Další oddílový rok je tu! Ve středu 6. září od 16:00 se u klubovny na všechny těšíme po prázdninách, řekněte i nováčkům! V pozvánce čtěte i o dalších akcích, mimo jiné o DNU S PŘÍRODOU, který pořádáme v neděli 17. září. Více také v plánu akcí.
Obrázek
Máme prázdniny
Teď se u nás nic zásadního nedějě, všichni si užívají prázdnin a odpočívají. Vrátili jsme se z tábora (fotky zde) a oddílové vody. Vše se vydařilo a náramě jsme si to užili.
Užívejte si léto také
Všem přejeme vydařené letní prázdniny a dovolené. Nejbližší akce pro veřejnost naše i dalších malešických organizátorů hledejte přes letní měsíce i do konce tohoto kalendářního roku na stránce iniciativy Naše Malešice. Krásné léto!
Den s přírodou a Zažít město jinak!
V sobotu 17. září jste všichni srdečně zváni do Malešického parku, který bude svědkem zatím asi největšího sousedského setkání naší čtvrti. Spolu s dalšími spolky, dobrovolníky i místními podniky se uskuteční akce Zažít Malešice jinak a v rámci této akce také náš tradiční podzimní Den s přírodou! Těšíme se na vás :))
Nový oddílový rok nám začíná!
Ve středu 7. září se uskuteční první poprázdninová oddílovka určená všem starým oddílováým členům, těšíme se na případné nováčky! Od týdne následujícího se již rozběhne pravidelný cyklus schůzek. Všechny další akce a výpravy již nyní hledejte v plánu akcí
Kalendář akcí pro veřejnost 2016
Přijměte pozvání na některou z našich akcí pro veřejnost! Všechny chystané akce našeho EkoCentra a naší místní iniciativy Naše malešice naleznete v Kalendáři akcí a též na vlastních stránckách komunitní iniciativy Naše Malešice. Těšíme se na setkání!
Jsme na táboře!
Všem přejeme krásné prázdniny, jako tradičně jsme v Údolí děsu pod Vylomeným Zubem :) Táborový kontakt – hlavní vedoucí tábora: Martin Provazník (Grejmon): 733544010.
první fotky ve fotogalerii
Odjezdy na tábor
Už je to tady, odjíždíme! Kamzíci a Chobotnice – sobota 2.7. 2016 – kontaktní osoby na srazu jsou Milan Maršálek (Míňa): 732527171 a Jiří Krouský (Sysel): 728134782. Medvíďata – sobota 9.7. 2016 – kontaktní osobou na srazu je Radek Borovička (Hejkal): 60222478. Nezapomeňte prosím na vyplněnou bezinfekčnost před odjezdem, ke stažení zde – pozor, vyberte správnou verzi + pokud jste nedodali, tak i další dokumenty, které jste již obdrželi v uplynulých měsících.
Jedeme na tábor!
Už se to blíží :). Základní informace ohledně adresy, odkontaktu na hlavní vedoucí, časy srazů a návratů, naleznete v dokumentu Informace o táboře oddílu Ginkgo 2016 a též v Seznamu věcí.
Jaro je tu!
Je tu jaro a s ním pravidelná várka tradičních akcí: oddílové narozeniny (oslavíme již 27. výročí založení Ginkga), na konci března Velká velikonoční výprava celého oddílu a v dubnu tradiční Den Země pro širokou veřejnost. Nastudujte termíny těchto i dalších akcí, a hlavně všichni členové se zúčastněme!
Nový plán akcí
Po měsíci zkušebního provozu hlásíme, že nový plán oddílových akcí funguje v pořádku. Rozhodli jsme se využít platformy společnosti Google, takže (rodičové) používáte-li @gmail.com, tak si kalendář a akce můžete snadno nasdílet do Vašich elektronických diářů.
PF 2016 a Tříkrálové pozvání
Přejeme všem našim členům, podporovatelům a návštěvníkům akcí v Malešicích a jejich celým rodinám hodně zdraví i kousek potřebného štěstí v právě započatém roce 2016. Mnoho úspěchů i úsměvů a dovolujeme si všechny pozvat na Tříkrálový pochod světel (jehož jsme spolupořadateli), který se uskuteční ve středu 6.1. od 17:00 v Malešicích. Informace k akci naleznete na samostatné stránce.
Nefukční plán akcí
Bohužel po několika letech fungování přestala společnost Google podporovat kalendář, který jsme využívali pro náš Plán akcí. K nejbližším termínům schůzek proto využijte plánů uvedených v časopisu Půlnočník (děti obdržely na akcích). Informace budeme do technického vyřešení uvádět přímo přímo na hlavní stránce webu. Děkujeme za pochopení.
NAŠE MALEŠICE – FOTOVÝSTAVA
Srdečně zveme všechny obyvatele Malešic, ale i další na velkou fotografickou výstavu o naší čtvrti! VERNISÁŽ: čtvrtek 12. září, Malešický park. VÝSTAVA: do 17. listopadu 2015 tamtéž. Více informací na stránkách dobrovolné iniciativy Naše Malešice, se kterou na této akci spolupracujeme.
Obrázek
Den s přírodou v Malešicích
V sobotu 12. září se uskuteční další ročník naší akce pro širokou Den s přírodou, tentokrát na soutěžní téma „příroda ve městě“. Těšíme se na všechny příchozí! Možná (určitě) přijde i kouzelník… Více v pozvánce na akci
Obrázek
1. oddílová schůzka po prázdninách
Těšíme se na všechny stávající i nové členy již tuto středu 2. září. Nováčky uvítáme každou další zářijovou středu (termín schůzek pro nejmladší Medvíďata z 2. a 3. třídy bude ještě upřesněn) – viz Plán akcí
Obrázek
DEN ZEMĚ v Malešicích již po dvanácté!
V sobotu 25. dubna zveme na tradiční Malešický DEN ZEMĚ všechny malé i velké, kteří si chtějí zasoutěžit, projet na koni nebo se jen pobavit s přáteli – nezapomeňte je pozvat, děkujeme ;) Těšíme se na vás!
Obrázek
Oddílové jaro + info ke schůzce rodičů!
V polovině března jsme oslavili 26. narozeniny našeho oddílu GINKGO! Máme za sebou Velikonoce a velkou výpravu do jižních Čech s pokračováním etapové hry! Blíží se také schůzka rodičů (22. 4.) – informace ke tažení zde!
Naše Malešice v březnu – přidejte ruce k dílu!
Všechny si dovolujeme pozvat na jarní březnové akce: malešické promítání filmů z festivalu Jeden svět a pak tradiční jarní úklid Malešického lesíka. A uklízet můžete případně pomoci i jinde na Desítce!
PF 2015
Všem přejeme hodně zdraví, pracovní i osobní spokojenosti a dostatek elánu v novém roce. Těšíme se na setkání na některé z našich akcí pro veřejnost – jste srdečně zváni!
Den s přírodou
V sobotu 13. 9. zveme všechny na další ročník akce Den s přírodou. Těšíme se na vás!
Obrázek
1. oddílová schůzka
Prázdniny jsou za námi a hned tuto středu 3. září se na Vás těšíme v klubovně od 16 hodin! Co se přes prázdniny změnilo? Pár změn ve vedení jako obvykle, ale jinak vše při starém, těšíme se na vás na všechny, členy i nováčky!
Boží tábor 2014
Letní tábor a převážná část léta za námi, zavzpomínejte ve fotografii.
TÁBOR
Od 28. 6. jsme na táboře na Broumovsku! Všem přejeme krásné prázdniny! Pro rodiče, kteří by potřebovali na poslední chvíli nějaké dokumenty, tak zde ke stažení: informace o táboře, zplnomocnění k lékaři, bezinfekčnost – celý tábor, bezinfekčnost – Medvíďata, seznam věcí a posudek lékaře. S dětmi v obou případech 28.6. i 5.7. s mladšími jede z Prahy na tábor Jirka Krouský (Sysel), mobil 728134782. Krásné léto!
Schůzka rodičů
Všechny rodiče oddílových členů zveme a upozorňujeme na schůzku rodičů, která se uskuteční v úterý 6.5. 2014 v naší klubovně Nad Úžlabinou 18, Praha 10. Hlavním tématem bude samozřejmě blížící se letní tábor. Informace zde.
Další jarní akce našeho EkoCentra
Do prázdnin chystáme a zveme vás na komentovanou vycházku po malešické naučné stezce a cestovatelské promítání věnované Sicílii.
Úspěšný Den Země
Máme za sebou úspěšný Den Země v Malešicích, který přilákal na 500 návštěvníků, na fotky se můžete těšit, brzy budou. V rámci akce také došlo k vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Poznáváme Malešice, kterou zorganizovali naši mladí členové.
GINKGO slaví 25!
Náš oddíl Ginkgo v březnu tohoto roku oslavil krásných 25 let činnosti! K této příležitosti proběhla vydařená oslava!
Obrázek
Pozvánky na jarní akce našeho EkoCentra
29.3. Vás zveme na tradiční Ukliďme svět!, pořádaném u nás v Malešickém lesíku i jinde na Desítce. 1.4. na Apríla se chystá další zajímavé promítání z cest. 26.4. se již nyní těšte na tradiční Den Země v Malešickém parku!
Obrázek
Těšíme se na Vás!
Přejeme všem úspěšný nový rok 2014, zdravé tělo a veselou náladu – třeba i díky některé z našich chystaných akcí. Pozvěte i přátele, děkujeme!
Zimní plán akcí
Venku sice zatím zima neudeřila, ale již nyní se podívejte na nejbližší výpravy do plánu akcí, ať jste s námi!
Tábor Na sekyru
Tábor se skutečně konal, nezdálo se vám to a prohlednou fotky si můžete zde. Těšíte se na Broumovsku už nyní?
V neděli 6.10. zveme na úklid lesa i cyklovýlet!
Zapojte se tuto neděli do tradiční dobrovolnické akce na úklid Malešického lesíku. Případně můžete pomoci i jinde, uklízí totiž celá Desítka. Odpoledne pak můžete vyjet na cyklopřednášku v rámci Dne architektury. Více se o jednotlivých akcích dočtete zde
V Malešicích to žije!
V sobotu 14.9. zveme děti a rodiče na Den s přírodou a na sobotu 21.9. se i v Malešicích objeví zóna v rámci celopražské akce Zažít město jinak! Více informací zde. Těšíme se na Vás!
Obrázek
Obrázek
Otevření stezky sv. Josefa
V pátek 13.9. všechny srdečně zveme na slavnostní otevření nové naučné stezky sv. Josefa v Praze 10 – Malešicích a následnou procházku, více informací zde.
Obrázek
Den s přírodou
V sobotu 14. září pořádáme v Malešickém parku tradiční Den s přírodou. Uvítáme i všechny zájemce o členství v našem oddíle. Přijďte se pobavit a poznat nás!
Obrázek
Začínáme!
Ve středu 4. září je tu od 16 hodin první oddílová schůzka. Těšíme se na všechny stávající, ale i nové členy! První tři zařijové týdny budou oddílové schůzky. Víkendové akce naleznete v plánu akcí již nyní!
Pěkné léto – chystáme podzimní akce
Blíží se léto a my již nyní chystáme podzimní akce – tou první bude 13. září otevření nové naučné stezky Sv. Josefa v Malešicích, těšíme se na Vás!
Našich Malešicích to žije!
V květnu jsme uspořádali piknikovou akci spojenou s výročím bitvy u Šterbohol, která má vztah i k naší čtvrti. V červnu jste zváni na další cestovatelské promítání. Tentokráte balkánské Kosovo.
Den Země v Malešicích
Den Země jsme oslavili v dubnu 10-tým a tedy jubilejním ročníkem této akce v Malešicích! Více ve fotografii zde.
Obrázek
Jarní akce EkoCentra
Zveme Vás na některou z akcí letošního jara: výběr je pestrý od cestovatelských promítání, přes komentované procházky trasou Malešické naučné stezky a samozřejmě na tradiční Den Země. Těšíme se na Vás, informace k jednotlivím akcím naleznete v Kalendáři akcí.
Bolívie, Peru a Chile aneb svatební cesta trochu jinak
26. března jsme uspořádali další cestovatelské promítání a povídání. Tentokráte Martin Moravec přiblížil zážitky z cesty po Jižní Americe. Podrobnosti o této i dalších akcích naleznete v Kalendáři akcí.
Obrázek
Srí Lanka – pohoda nejen na pláži
V úterý 12.2. proběhlo další cestovatelské promítání a povídání. Fotograf a cestovatel Dan Handl nám přiblížil zážitky z cesty po asijském ostrově Cejlonu.
Obrázek
Plán oddílových akcí na jarní měsíce
Nastudujte pečlivě plán akcí po Velikonoční výpravě, která se blíží a končí na apríla ;))!!!
PF 2013
Přejeme všem úspěšný, zdravý a veselý rok ve společnosti přátel. Rádi Vás také pozveme na některou z našich akcí pro veřejnost či uivítáme Vaše děti v našem oddíle. Těšíme se na setkání!
Ozvěny Ekofilmu
Obrázek
V sobotu 1.12. se uskutečnily další Ozvěny Ekofilu s promítáním oceněných snímků na předchozích ročnících Festivalu Ekofilm.
Schůzka rodičů 10.10.2012
Všechny rodiče našich dětských členů si dovolujeme upozornit na konání a zároveň Vás zveme do naší klubovny na tradiční schůzku rodičů s vedoucími, která se konná ve středu 10. října 2012.
Bohužel uklízet je stále třeba!
V neděli 7.10. jsme pořádali tradiční úklid Malešického lesíka v Praze 10! Více v pozvánce a také v Novinách Prahy 10 (strana 8). Akce každoročně probíhá v rámci celosvětové kampaně Clean up the wold.
Obrázek
Írán – země setkávání
V úterý 25.9. se uskutečnilo další cestovatelské promítání a povídání. Martin „Bidlík“ Krajíček nám přiblížil zážitky z cesty po Blízkém Východě. Podrobnosti o dalších akcích naleznete v Kalendáři akcí.
Obrázek
Termíny schůzek a výprav
plánu akcí již můžete zjistit, které víkendy patří výpravám a definitivně také, kdy se jde na družinovku či oddílovku. Oproti předchozím letům dochází k některým výrazným změnám, proto čtěte pečlivě. Těšíme se na akcích!
Kontakty na vedoucí
Tradičně s novým oddílovým rokem je tu několik změn ve vedení oddílu. Letos jsou trochu zásadnějšího charakteru, podle hesla mladí vpřed!
Den s přírodou za námi
Úspěšně máme za sebou naši tradiční podzimní akci: cvičení pejsci, vystoupení skupiny Sueneé a samozřejmě všichni Vy účastníci při soutěžích jste byli skvělí! Doufáme, že jste si akci užili a těšíme se na některé z dalších, mrkněte do Kalendáře. Fotky z akce budou brzy zde.
Začínáme!
Je tu nový oddílový rok, začali jsme ve středu 5.9. v 16:30 u klubovny!
Obrázek
Podzim s námi? Zveme Vás!
Doufáme, že jste užili spokojené letní měsíce a těšíme se na viděnou na některé z našich podzimních akcí.
Tábor 2012 táborem bouřek
Letošní, nyní již uplynulý, tábor jsme pojmenovali příznačně… Táborové zážitky si připomeňte na fotokách v kronice
Jsme na táboře!
Jsme na letním táboře, pro rodiče dětí: podrobnosti k odjezdům a návratům + kontakty naleznete v plánu akcí zvlášť pro termín celého tábora a Medvíďata. Všem přejeme pěkné léto!
Tábor se blíží!
Je za námi oddílové jaro a tedy hurá na tábor na Broumovsko!!!
Úspěšně máme za sebou
13.5. na naučnou procházkou Malešicemi přišlo nečekaných 250 návštěvníků a toho si již všimla televize i tisk: zde a také tady.
11.5. jsme se propagovali v rámci NGO Marketu
Reportáž ze Dne Země
Obrázek
Za reportáž děkujeme kameramanovi.
S jarem do přírody!
Jaro i etapová hra jsou v plném proudu, vzhůru na akce!A těšme se na tábor!
Den Země
v sobotu 21.4. jsme uspořádali již 9. Den Země v Malešickém parku.
Mimosoutěžním programem bylo vystoupení Hudebně taneční skupiny Sueneé
Noví oddílový členové!
Na Velikonoční výpravě přibyli do oddílu 2 noví řádní členové, kteří splnili NOMI,a získali tak krojový šátek!
Za vulkány Central Ameriky
6.3. se uskutečnilo další cestovatelské promítání, příští naleznete v Kalendáři akcí.
Důležité jarní termíny
ukutečnili se táborově laděné schůzky rodičů a již brzy očekávejte „zásilku“ táborových lejster
13.3. Schůzka rodičů – Medvíďata
14.3. Schůzka rodičů – Pavouci a Chobotnice
Kutná Hora – pojeďte!
Snad jste si všichni užili jarních prázdnin a sejdeme se na výpravě do historické Kutné Hory… vypadá to, že se „něco začíná dít…“
Akce pro veřejnost 2012
Všechny známé i neznámé zveme na některou z akcí pořádanou naším EkoCentrem. Více v Kalendáři akcí
Ekoporadna Praha 10
V rámci činnosti našeho EkoCentra jsme součástí konsorcia pražských ekoporaden EKOPORADNYPRA­HA.cz, aktuálně Magistrátem hl. m. Prahy podpořené zakázky na roky 2012–2013. V případě potřeby se na nás nebojte obrátit.
Připravujeme naučnou stezku Malešice
Pokud vlastníte staré fotografie Malešic, uvítáme jejich nascanování či krátké zapůjčení za tímto účelem. Můžete nás kontaktovat na mailu ginkgo0114 (at) vol­ny.cz nebo na telefonu 603426895 (Tomáš Klouček).
Více na stránce naučné stezky Malešice.
PF 2012
Všem přejeme úspěšný nový rok a těšíme se na setkání při některé z našich akcí! Kalendář akcí Ekocentra pro rok 2012 bude brzy uveřejněn, plán akcí pro oddílové členy je již k dispozici zde.
Předvánoční a vánoční pohoda
Prosincové akce jsme si užili a to jak na Mikulášském posezení, tak samozřejmě na tradiční Vánoční výpravě.
Ozvěny Ekofilmu 2011
V úterý 6. 12. se ve Strašnickém divadle konala poslední akce našeho EkoCentra v roce 2011 – Ozvěny Ekofilmu 2011, tradiční přehlídka nejlepších snímků z MFF Ekofilm. Na dalších akcích v roce 2012 se těšíme naviděnou!
Děsná Olympiáda
Listopadová výprava stála za to – 1. podzimní olympijské hry a hned v Čechách, příští snad za 4 roky…
Oddílové schůzky rodičů
Uskutečnila se tradiční setkání vedoucích s rodiči a zástupci našich členů. Hlavní poselství rodičům a dětem: ať někteří zlepší svou účast (každý člen určitě ví, jak na tom je) a všichni musí přidat v plnění Nováčkovských a Medvíděcích zkoušek vyšší rychlost!
Zimní Norsko
15. listopadu jsme uspořádali další cestovatelské promítání, tentokráte o cestě Norskem za polární září.
Obrázek
Krásenská podzimní výprava
Podzimní výpravu jsme si užili a strávili ji v Krásnu ve Slavkovském lese. Spolu se Sherlockem Holmesem byla vyřešena záhada místního Fantoma. Další akce se již blíží!
Ekologická olympiáda
V Praze proběhlo krajské kolo této celostátní soutěže pro středoškolské žáky, a naše organizace u toho byla jako spoluorganizátor. Výsledky letošního ročníku zde.
Výstava Historie Malešic prodloužena!!!
28. září vernisáž výstavy věnující se historii naší domovské čtvrti přilákala cca 75 návštěvníků! Výstavu je možné shlédnout až do 11. listopadu. Podrobnosti naleznete v Kalendáři akcí.
Obrázek
Naše akce v přírodě pro přírodu
Z kraje října jsme vyčistili na 150 ptačích budek v Praze 10 a u středočeských Ptic a nechyběl tradiční úklid malešického lesíku v rámci kampaně Ukliďme svět. Ruce k dílu přidali malí i velcí.
Obrázek
Obrázek
Pod plachtami La Grace kolem Peloponésu
20. září jsme ve spolupráci s DDM Praha 10 – Dům UM uspořádali další cestovatelské promítání, tentokráte z plavby kolem Řecka.
Kontakty na vedoucí
S novým školním a oddílovým rokem dochází jako každý rok k některým změnám ve vedení oddílu a družin.
Den s přírodou
10. září jsme uspořádali tradiční podzimní Den s přírodou. Akce se velmi povedla, počasí nám přálo a přivítali jsme na 170 dětí a stovku dospělých. Fotografie z akce k prohlédnutí zde
Začínáme!!!
6. a 7. září jsme se sešli na prvních schůzkách (skoro všichni, to je super!) a další akce jsou před námi. Pečlivě prostudujte již nyní plán podzimních akcí!
Tábor je za námi, příští zase za rok!
Letní tábor v Broumovských stěnách jsme si užili!
Tábor 2011 již za dveřmi
Na schůzkách 21. a 22. června a v sobotu 25.6. na srazu a návratu z jednodenní výpravy je možné naposledy přinést zabalené a podepsané těžké věci k odvozu na tábor. Nakládání se uskuteční v úterý 28.6. v odpoledních hodinách!
Islandský nekončící den
9. června jsme uspořádali cestovatelské promítání ze severského ostrova. Další promítání se uskuteční po prázdninách.
Obrázek
Léto s Ginkgem
Blíží se konec školního roku, s tím poslední akce a pak hurá na tábor!
NGO Market 2011
Naše organizace se zúčastnila letošního 12. ročníku veletrhu neziskových organizací. Více o akci v oficiální tiskové zprávě a zde.
Velikonoce jsme si užili!
Na velkou velikonoční výpravu jsme vyrazili do Novosedel v Jižních Čechách, výprava byla prima, tečku udělala pohodová koleda. Prohlédněte si fotky!
Fotky ze Dne Země v Malešicích 2011
Na letošním ročníku akce jsme přivítali na 250 dětí a 150 dospělých návštěvníků. Prohlédněte si fotogalerii zde. Těšíme se na setkání na některé z dalších našich akcí.
Schůzky rodičů
V úterý 29.3. a středu 30.3. se v klubovně uskutečnily schůzky rodičů oddílových členů. Povídalo se hlavně o blížícím se letním táboře.
Den Země v Malešicích 2011
16. dubna Vás zveme na tradiční soutěžní den pro malé i velké do Malešického parku. Letos se podíváme do vesmíru!
Hledání jara
Hledejte spolu s dalšími jaro o víkendu 8. až 10. dubna. Více o akci zde
Ginkgo – je nám 22 let
Náš oddíl mladých ochránců přírody oslavil krásné 22. narozeniny, oslava byla podařená, ostatně posuďte sami.
Akce pro veřejnost 2011
Těšíme se na setkání na některé z námi pořádaných akcí pro veřejnost. Informace v Kalendáři akcí.
15. 3. 1989
Před 22 lety byl Magim a Ampérem založen oddíl Ginkgo. My jsme tu do teď a to je paráda! Mezi tím se toho událo opravdu hodně a ještě víc zážitků, které zůstali každému z nás.
22. oddílové narozeniny
V neděli 13. 3. společně oslavíme další narozeninové výročí oddílu. Kde? Co se bude dít? To je zatím tajné… ale již brzy se dozvíte více…
Nejbližší akce
Zima si dala krátkou sněhovou přestávku, mi jedeme ven sníh nesníh. Kam se můžete těšit v únoru se dozvíte v plánu akcí.
PF 2011
Všem děkujeme za podporu a spolupráci v uplynulém roce a těšíme se na co nejvíce společných zážitků a veselí v roce 2011!
Podzim za námi, další akce před námi
Je za námi oddílový podzim, zima s další porcí výprav a her před námi! Těšte se a pojeďte!
Ozvěny Ekofilmu 2010
Obrázek
Další ročník Ozvěn jsme uspořádali 7. prosince ve Strašnickém divadle v Praze 10.
Podzim v plném proudu!
Máme za sebou parádní podzimní výpravu do Zlaté Koruny s rekordní účastí 36 členů! Všichni se těšte na další program!
Ekologická olympiáda
Je za námi další ročník pražského kola ekologické olympiády.
Promítání Finsko
10. listopadu Vás zveme na promítání o cestě Finskem. Více informací v Kalendáři akcí.
3. října Vás zveme na akci Čištění ptačích budek na Praze 10
Obrázek
Pozvánku na akci naleznete zde. Těšíme se na Vás!
Aktuální kontakty na vedoucí
S novým školním rokem proběhli některé změny ve vedení oddílu
22. září jsme otvřeli novou naučnou stezku z Prahy-Vinoře do Jenštejna
Obrázek
Trasu na pěkný výlet ukazuje mapka.
Webové stránky k naučné stezce.
V sobotu 18. září přijďte na Den s přírodou do Malešického parku
Obrázek
Přijďte v 10 hodin do Malešického parku, bude také divadlo! Těšíme se na Vás!
Užívejte léta :))!
Užijte si všichni druhou polovinu prázdnin a těšíme se na shledání na oddílovce 1. září v 16:30 u klubovny!
Tábor
Tábor je za námi – byly to tři krásné nejen indiánské týdny, které jsme si náležitě užili"!
Oddílový fotoherbář
Určený je nejen pro ty, kteří plní zkoušky – podívejte se i ostatní
Obrázek
NOMI a CAMI.
Nakládání věcí na tábor
v pondělí 28. června v podvečer bude nakládání věcí na tábor. Do té doby je možné si přinést a nechat poslat těžké věci.
Čas nakládání bude upřesněn.
Těžké věci odvezeme na tábor autem
Těžké věci (sekera, ešus, holinky – !NE spacáky a karimatky!) můžete přinést na schůzku ve středu 23. června a čtvrtek 24. června, řádně zabalené a označené vaším jménem, do klubovny. Budou pak na tábor odvezeny autem – nakládání je v pondělí 28.6. v podvečer.
Tábor je tu už za měsíc
Kdo jste ještě nedal přihlášku, neuhradil poplatek, tak si pospěšte! A těšte se!
9.6.2010 pořádáme Egyptské promítání
Obrázek
Den Země
Letošní ročník se vydařil, prohlédněte si na fotkách zde
Ekoporadenství
Od jara 2010 jsme zprovoznili Ekoporadnu – napište nám zde
Den Země posedmé
Obrázek
24. dubna se na všechny těšíme v Malešickém parku
Hledání jara
Tento víkend 9.-11. dubna Hledáme jaro – připojte se! Členové Ginkga – výsledky doneste na příští schůzky k ohodnocení nějakým tím bodíkem a srovnání, kde jaro bylo a kde ještě ne.
Jarní výpravy před námi!
Na Velikonoční výpravě se toho mnoho událo a něco nám začalo… kdo jste nebyli, pojeďte příště
Aktuální kontakty na vedoucí
Nový rok přinesl některé změny ve vedení oddílu
Zavzpomínejte spolu s Půlnočníkem :))
Náš časopis nyní i na našich stránkách
21. let oddílu Ginkgo
Náš oddíl Mladých ochránců přírody Ginkgo oslavil 21. narozeniny!
Ekoporadenství
Od jara 2010 jsme zprovoznili Ekoporadnu – napište nám zde
Cesta kolem světa za 80 dní skončila
A množí se otázky, co bude dál? Odpovídáme: pojeďte na další akce!!!
Velikonoční výprava
Velikonoce se již blíží! Těšíte se?
Schůzky rodičů
Připomínáme rodičům našich členů, že se blíží informační schůzka k táboru, ale nejen k němu. Rádi Vás uvidíme!
21. narozeniny
V pondělí 15. března oslavíme 21. narozeniny. Členové, přijďte je oslavit také v 16:30 sraz u klubovny!
Družinové stránky
Přibyly prezentace jednotlivých družin našeho oddílu – podívejte se!
Akce Ginkga 2010
Prostudujte pečlivě Plán akcí
Pololetí se blíží
Tentokrát i s vysvědčením pro oddíl. Vysvědčení k vyplnění je v klubovně!
Připravujeme pro Vás
V roce 2009 akce našeho EkoCentra navštívilo 921 lidí a lidiček! Děkujeme a těšíme se na další setkání.
PF 2010
Vše nejlepší do nového roku a hlavně s úsměvem na tvářích
Veselé Vánoce
… bez kůstky v krku, ale se zlatým prasátkem a koledou. Těšíme se v novém roce!
Ozvěny Ekofilmu 2009
Promítání nejúspěšnějších filmů z Ekofilmu 2009 ve Strašnickém divadle
více o akci zde
Velká výprava pro všechny
O podzimních prázdninách na podzimní výpravu!
Pojďte se pobavit, zasoutěžit si a do přírody!
17.10. Drakiáda + Vlaštovky (Praha 10) nebo 18.10. Ptačí budky (Praha 8)
Cestovatelská přednáška
Zveme Vás ve středu 7.10. od 19 hod. na Ukrajinu a do afrického Maroka.
Zahájili jsme
Nový oddílový rok již běží a hned jsme vyrazili s Hrou na Cestu kolem světa za 80. dní…
Víkend s přírodou
třetí víkend po prázdninách tradičně proběhl Den s přírodou a Clean Up
Takováto byla staroušovská voda
Tady je pár fotek.
Přibyly nějaké popisky
u historických fotek
Tábor je za námi
Podívejte se na spoustu obrázků.
Na stránkách je nově fotoherbář
pro NOMI a pro CAMI tak se podívejte.
1. oddílovka
Všichni přijďte na 1.oddílovku zveme staré i nové členy.
Nakládání věcí na tábor
Přijďte pomoct nakládat do tranzitu v pondělí 29.6. v 17:30 ke klubovně
Rumunsko a Dunajská delta
Cestovatelské promítání
Obrázek
Den Země pořádáme letos 25. dubna
Těšíme se na Vás v Malešickém parku na Praze 10
Schůzky rodičů
Po oddílovce 1.4. a medvíďěcí schůzce 2.4. budou následovat schůzky rodičů. Hlavním tématem bude Tábor.
Oddílové narozeniny
15.3.2009 oslavilo Ginkgo 20 let od založení. Na odkazech krátký článek a fotky z oslavy. Doufejme, že nám to vydrží alespoň dalších dvacet let!
Fotosoutěž
Hlasujte v nové Fotosoutěži"
Akce 2009
I v letošním roce jsme přichystali akce pro veřejnost i školy – více v Kalendáři akcí"
Hra po Praze
v sobotu 10.1. se uskutečnila velká hra po Praze, které se zůčastnilo přes 50 dětí z 6 oddílů.
Ozvěny ekofilmu
pá 12.12. od 18:00


více informací na plakátku
Vstup ZDARMA
Nová naučná stezka
7.11. Jsme otevřeli novou naučnou stezku Vinořským parkem a Satalickou Bažantnicí
Ekologická olympiáda
Propozice a příhláška na krajské kolo ekologické olympiády.
Nové fotky
Tábor Hobit 2008
Novinka!
Diskuse a vzkazník jsou tu teď nově pro vás. Nechte nám vzkaz!
Pozvánka
Lesy Hl. m. Prahy vás zvou do pražské přírody. Pojďte se s námi v sobotu 21.6. podívat do Vinořského Parku a Satalické bažantnice.
Akce
Rádi bychom všechny zájemce pozvali na autorské promítání s názvem Balkán na sněžnicích, které se uskuteční 5.6.2008
Blíží se TÁBOR
Naši členové to vědí. Přesto připomínáme, že odevzdat přihlášku a zaplatit je třeba do konce května.
Den Země
Den Země je již za námi. Přinášíme vám pár fotek
1. dubna 2008
opět je tu Fotosoutěž
Hlasujte pro nejlepší fotku
Březen 2008
stali jsme se spolupořadateli pražského kola ekologické olympiády
Březen 2008
na svých stránkách používáme standard klávesových zkratek pro podporu handicapovaných uživatelů
2. prosince 2007
Slavnostně jsme otevřeli naučnou stezku Údolí pod Klíčem