Aktuálně

Léto v Malešicích
Sledujte plán malešických akcí i přes léto! My máme sice prázdniny, ale některé jiné organizace nabízejí příměstské tábory nebo letní sousedská setkání. 25.8. pak propukne 2. ročník festivalu MALEŠIČÁK! Sledujte kameldář na webu MALESICE.EU.
Jsme na táboře
Všem přejeme krásné léto, prázdniny i dovolené. V červenci jsme jako každý rok po tři týdny na Broumovsku na táboře, ani letos tomu není jinak!
DEN ZEMĚ 2018
Tradiční jarní akce plná soutěží, her a dovedností je opět tu! Letos na téma „EKOLOGIE“ VE MĚSTĚ! Přijďte v sobotu 21.4. mezi 11 a 17 hodinou do Malešického parku!

01/14 ZO ČSOP

„Natura, quo vadis?“

Jsme základní organizací Českého svazu ochránců přírody se sídlem v Praze 10 – Malešicích. Naše organizace byla založena v roce 1980. V roce 1989 při ní byl založen turistický oddíl Ginkgo. Dále od roku 2004 provozujeme EkoCentrum vDomě. V posledních letech se nám daří postupné rozšiřování našeho působení o některé další aktivity. Mezi současné hlavní cíle patří rozšiřování provozu EkoCentra a dále pak zkvalitňování praktické ochranářské činnosti. Prioritou našich aktivit pak dlouhodobě zůstává působení na veřejnost, především děti a mládež, formou environmentální výchovy a osvěty.

Od roku 2012 jsme součástí neformální iniciativy Společně pro desítku, sdružující lokální občanská sdružení a aktivní jednotlivce z naší městské části. Dlouhodobě se snažíme o podporu rozvoje místního komunitního života a propojování malešických spolků prostřednictvím dobrovolné iniciativy Naše Malešice.

( + ) Podporují nás


Peklo

Peklo II, s.r.o


Sdružení mladých ochránců přírody

SMOP


A další »


Blíž příroděwww.blizpriro­de.cz


Činnost naší organizace se skládá z těchto částí:

V současnosti máme celkem 54 členů – 22 dospělých a 32 dětí (stav v červnu 2018).

Námi pořádaných 27 akcí pro veřejnost navštívilo během roku 2017 bez mála 2 000 návštěvníků! Akce realizujeme prostřednictvím EkoCentra vDomě a námi zaštítěnou dobrovolnou komunitní iniciativou Naše Malešice.

Většina naší činnosti je realizována na dobrovolnické bázi, mnohaleté fungování nám umožňují dotace a dary veřejných, soukromých a dalších subjektů, ale též nezištné zapojení našich členů a další pomoc místních i dalších dobrovolníků. Všem velmi děkujeme za podporu!