Aktuálně

DEN ZEMĚ 2018
Tradiční jarní akce plná soutěží, her a dovedností je opět tu! Letos na téma „EKOLOGIE“ VE MĚSTĚ! Přijďte v sobotu 21.4. mezi 11 a 17 hodinou do Malešického parku!
PF 2018
Přejeme Vám všem, členům, rodičům, vedoucím, babičkám, dědečkům, prostě všem i vám, kdo si právě čtete tento článek, klidné prožití vánočních svátků, žádné zbytečnopsti pod stromečkem, co nejméně předvánočního shonu a stejně tak klidný a pohodový celý příští rok. A hlavně berte vše s nadhledem, nic není tak horké, jak vám říkají.

01/14 ZO ČSOP

„Natura, quo vadis?“

Jsme základní organizací Českého svazu ochránců přírody se sídlem v Praze 10 – Malešicích. Naše organizace byla založena v roce 1980. V roce 1989 při ní byl založen turistický oddíl Ginkgo a od roku 2004 provozujeme EkoCentrum vDomě. V posledních letech se nám daří postupné rozšiřování našeho působení o další aktivity. Mezi současné hlavní cíle patří rozšiřování provozu EkoCentra a dále pak zkvalitňování praktické ochranářské činnosti. Prioritou našich aktivit pak dlouhodobě zůstává působení na veřejnost, především děti a mládež, formou environmentální výchovy a osvěty.

Od roku 2012 jsme součástí neformální iniciativy Společně pro desítku, sdružující lokální občanská sdružení a aktivní jednotlivce z naší městské části. Dlouhodobě se snažíme o podporu rozvoje místního komunitního života a propojování malešických spolků prostřednictvím dobrovolné iniciativy Naše Malešice.

( + ) Podporují nás


Peklo

Peklo II, s.r.o


Magistrát hl.m. Prahy

Magistrát hl.m. Prahy


A další »


Blíž příroděwww.blizpriro­de.cz


Činnost naší organizace se skládá z těchto částí:

V současnosti máme celkem 49 členů – 20 dospělých a 29 dětí (aktualizováno v létě 2017).

Námi pořádaných 27 akcí pro veřejnost navštívilo během roku 2016 celkově více než 1 500 návštěvníků! Akce realizujeme prostřednictvím EkoCentra vDomě a námi zaštítěnou dobrovolnou komunitní iniciativou Naše Malešice.

Většina naší činnosti je realizována na dobrovolnické bázi, mnohaleté fungování nám umožňují dotace a dary veřejných, soukromých a dalších subjektů, ale též nezištné zapojení našich členů a další pomoc místních i dalších dobrovolníků. Všem velmi děkujeme za podporu!